Férfi kerékpár kiválasztásának szempontjai
A férfi kerékpár jellemzői
Először is tisztázzuk, hogy miért is kell különbséget tenni női és férfi kerékpár között. A gyártók célja, hogy minden kerekező a számára legjobban megfelelő, hosszútávon is kényelmes biciklit találja meg magának. Ehhez azonban elkerülhetetlen a kerékpáros genederének (nemének) a figyelembe vétele, hiszen szemmel látható fizikai különbségek vannak testfelépítésüket tekintve.
Alapvetően a férfi kerékpárokat is használhatják hölgyek, de valószínűleg kényelmetlen lesz számukra.

Szín, felszereltség
Napjainkban a férfi kerékpárok színválasztéka is igen széles, mindenki megtalálhatja a kedvére valót. Igaz ez az egyéb kerékpáros kiegészítőkre, melyek széles választékából elég nehéz kiválasztani, mire van szükségünk.
Városi használatra, az egyszerűen karbantartható és rendkívül tartós darabokat javasoljuk. A rövidebb utakra az 1 sebességes, kontrás, vagy agyváltós (3-7 sebességi fokozat) hajtással felszerelt férfi kerékpár kitűnő választás.
A láncváltós hajtásrendszer túrázáshoz hosszabb távra vagy sportoláshoz javasolt, mivel az agyváltós modellekhez képest jóval nagyobb a hasznos sebességfokozat-tartománya.
A kerékpár váza
Férfi kerékpár esetén alapvetően felső-vázas bicikliről beszélünk. A felső cső és a nyeregcső egymással bezárt szöge típusonként eltérő. A váz tervezésében elsősorban a felhasználás célját tartják fókuszban, ugyanakkor közrejátszik még a bevezetőben említett szempont, a gender morfológia. Ez a szempont nem csak a váz kialakítását határozza meg, de hatással van a kormányszár hosszára, a nyereg alakjára, és valamilyen szinten a hajtókar hosszát is befolyásolja.
A vázméretek férfi bringáknál széles skálán mozognak, hiszen megfelelő járgány kell egy átlag feletti magasságú és egy alacsony embernek is. A férfi kerékpár kiválasztásánál is fontos szempont az átlépési magasság minden típus esetében. Figyeljünk arra, hogy a felső vázcső és az ágyék között maradjon legalább 2 ujjnyi szabad hely.
A vázméreten és a felhasználási területen kívül fontos, hogy milyen anyagból készült a kerékpárváz.

Kerékméretek
Férfi kerékpárnál a kerékméretekben is igen változatosak, a 24"-tól a 29"-ig.
A tizenévesek, illetve az alacsony férfiak belépő kerékpárjának számítanak a 24"-es és 26"-os kerékméretű férfi kerékpárok.
Sportoláshoz javasoljuk a 27,5" és a 29"-es kerékméretet, fizikai adottságunkat és kerekezési stílusunkat is figyelembe véve. AZ extrém sportoláshoz létezik ennek a két méretnek ballonosabb változata.
Egyre népszerűbbek a "fatbike"-ok. Ezek átmérője 26", de extrém mértékű ballonosság jellemzi a gumit.
A kerékpár és a kerékpáros súlya
Egy kerékpár esetében figyelni kell, mekkora súllyal terheljük. Hagyományos típusoknál a gyártók által előírt értéktől felfele is eltérhetünk, ebben az esetben azonban számítanunk kell arra, hogy gyakoribb szervizelés szükséges.
A versenyzésre kifejlesztett kerékpároknál a súlykorlát szigorúbb, viszont könnyebbek a felhasznált anyagok.
A legideálisabb a lehető legkönnyebb kerékpár, ugyanakkor ez általában a legdrágább megoldás is. A súlyt legegyszerűbben (és legpénztárcabarátabb megoldásként) a kerékkel csökkenthetjük. Na, nem úgy, hogy leszereljük róla és egy helyben tekerjük a bringát...
Egy kormány esetében, ha az alumíniumot karbon kivitelűre cseréljük, 100 g-os különbséget eredményez. Ekkor nem érzékelünk nagy változást. Ugyanakkor, ha a kerék tömegét csökkentjük 100 grammal, akkor a kerékpár menettulajdonsága észrevehetően javul.
Férfi kerékpárok széles választékával várunk. Tájékozódj honlapunkon, vagy gyere el hozzánk személyesen.